Skoči na glavno vsebino

Evropski denarni kviz 2023

Naša šola se je tudi letos pridružila prizadevanju širitve finančne razgledanosti mladih. V sredo, 15. 3. 2023, so učenci 8. a, 8. b, 8. c, 9. a, 9. b in 9. c tekmovali v Evropskem denarnem kvizu. Vsak oddelek je tekmoval v svoji učilnici preko pametnih telefonov, nekateri pa v računalnici ali na šolskih tablicah. Ob 13.00 smo se priklopili na MS Teams-e, nato pa preko Kahoot aplikacije odigrali kviz. Več o kvizu najdete na povezavi tukaj.

Na kvizu so bila vprašanja iz tem finančni pojmi, tveganja, denar, digitalna varnost, matematika in Evropska unija.

Naši učenci sicer niso zmagali, so se pa zelo dobro odrezali in pokazali veliko finančnega znanja. Čestitke prav vsem tekmovalcem za borbenost in pogum.

Spodaj si oglejte nekaj utrinkov tekmovanja.

Zapisala Sonja Strgar

(Skupno 205 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost