Skoči na glavno vsebino

SLOMŠKOV TEDEN KULTURE – Večer petja in plesa

Z današnjim večerom petja in plesa smo otvorili  letošnji Slomškov teden kulture, ki ga naša šola pripravlja že vrsto let. Veseli smo, da smo se v letošnjem letu končno spet lahko videli v živo.

S svojimi pevskimi točkami so se predstavili vsi zbori naše šole. Začeli smo s prikupnim nastopom naših najmlajših pevcev pod taktirko gospe Tamare Jerina. Sledilo je ubrano petje starejših učencev iz prve triade, le te je vodila gospa Urška Zamejc. Pevske nastope je prekinila šolska folklorna skupina z odrsko postavitvijo Tovor gre. S harmoniko jih je spremljal učenec Šimen. Naše folklornike je na nastop pripravila gospa Tanja Zupan. Po plesni točki sta nas prijetno presenetila še zbora druge in tretje triade z zborovodkinjama Heleno Grbac in Metko Tramte. Slednja je vse zbore spremljala tudi na klavirju.

Program sta spretno povezovala petošolca Eva in Lenart, ki sta današnjo prireditev zaključila s pomenljivimi verzi pesmi Kultura ni frizura, pesnice Zvezdane Majhen:

Kultura v nas prebuja smerokaze do lepot,

sčasoma postane nuja, kakor hrana in sprehod.

Knjiga, glasba, gledališče naše misli bogate;

kdor bogastva ne poišče, slej ko prej dobi roge…

(Skupno 218 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost