Skoči na glavno vsebino

REŠEVALNO PRIKAZNA VAJA SISTEMA ZRP 2023

3. 10. 2023 je na naši šoli potekala evakuacija, ki ji je sledila prikazna vaja CZ ter drugih enot zaščite in reševanja. Ob pol devetih zjutraj smo se skoraj vsi uspešno evakuirali iz naše šole. Zaradi ujetih učencev in učiteljice so posredovali PGD Ligojna, PGD Podlipa in PGD Stara Vrhnika. S posredovanjem več gasilcev smo uspešno pričakali sedem ponesrečencev in jim zaploskali.
Po malici smo se razporedili po prikaznih točkah, ki so bile razporejene okoli šole. Ogledali smo si gasilsko vozilo z opremo PGD Ligojne, gasili z gasilnimi aparati PGD Blatna Brezovica, preizkusili poligon slovenske vojske in njihovo opremo, s peskom smo napolnili vreče komunalnega podjetja Vrhnika, razrezali vrata s škarjami PGD Stara Vrhnika, opazovali policista s psi, preizkušali vrvno tehniko PGD Vrhnika, eksperimentirali z raziskovalnim laboratorijem Jožefa Stefana, poslušali enoto ELME ter predavanje civilne zaščite, preizkusili opremo za nevarne snovi PGD Verd, tekmovali v poligonu PGD Podlipa, oživljali z RK Vrhnika, delovali preventivno z ZD Vrhnika, se učili od sovrstnikov Domna, Jakoba, Luke, Svita in Tilna, iz 8.a razreda in merili obseg šole z gasilskimi cevmi. Dopoldne je minilo hitro, saj smo bili vsi zelo aktivni. Posebno nalogo so imele poročevalke Lili, Ajda in Alja ter snemalca Ažbe in Jakob. Vsi smo imeli veliko za videti in preizkusiti. Izvedeli smo precej novih stvari in obnovili nekaj znanja. Hvala vsem za prikazano in upajmo, da bomo v prihodnje še sodelovali v obliki vaj in čim manj v resničnih okoliščinah.

                                                                   Zapisala: Urša Govekar

(Poverjenica CZ OŠ Antona Martina Slomška Vrhnika)

Fotografije: Joži Krvina

Današnji dan je bil zelo dober. Všeč so mi bili gasilci in vojska. Maša, 8.a

Današnji dan mi je bil všeč, najbolj so me navdušili kužki pri policistu. Nina, 8.c

Zanimivi so se mi zdeli gasilski pripomočki. Timotej, 8.a

Všeč mi je bil vojaški oklepnik in psi, ki so res dobro zdresirani. Timon, 8.a

Predavanje civilne zaščite je bilo zanimivo in poučno. Neža, 8.b

Vse delavnice so se mi zdele zanimive in poučne. Špela, 8.b

Všeč mi je bila delavnica rezanja vrat z gasilskimi škarjami in delavnica s psi. Erika, 8.b

Všeč mi je bil eksperiment z liziko. Neva, 8.a

Zanimiva so mi bila vojaška vozila. Neli, 8.a

Všeč mi je bilo, ko smo rezali s škarjami in gledali trike s psi. Ula, 8.b

Današnji dan je bil zelo zanimiv. Zelo so se vlekle minute, dokler me niso rešili gasilci. Ela, 9.b

Najbolj všeč mi je bilo gašenje pločevink. Matevž, 4.b

Super je bilo gašenje kartonaste hiše. Nejc, 4.a

Všeč mi je bilo rezanje pločevine. Aleksander, 4.a

Najbolj všeč mi je bilo špricanje pločevink. Špela, 4.c

Meni so bili najbolj všeč policijski psi. Lara, 5.b

Zelo zabaven je bil vojaški poligon. Gal, 2.c

Všeč mi je bilo videti pravi ogenj. Ana Karin, 2.c

Najbolj mi je bilo všeč, ko sem videla svojega očita. Julija, 2.a

Super je bilo obuti gasilske škornje. Timon, 2.a

Zabavno je bilo, ko smo lahko šli v vojaški avto. Leon, 2.b

Super je bilo, ko so gasilci prižgali sireno. Neža, 2.b

Najbolj všeč so mi bili ligojnski gasilci, ker jih poznam. Gaber, 1.c

Super je bilo, ko smo videli helikopter. Nenad, 1.c

Všeč mi je bilo, ko sem bila s svojim očijem, ki je gasilec. Zoja, 1.b

Všeč so mi bile gasilske sirene. Nika, 1.a

Zelo mi je bila všeč akcija reševanja ponesrečencev. Mark, 1.a

Všeč mi je bila hitra hoja iz šole med evakuacijo. Tristan, 1.a

Najbolj mi je bilo všeč, ko sem videl mamico. Lovro, 1.a

Super so bile brentače in gašenje z njimi. Nejc, 4.c

Včeraj mi je bilo najlepše, ko me je med akcijo rešil oči. Tevž, 4.c

(Skupno 256 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost