Skoči na glavno vsebino

7. razredi s kolesi po Barju

Kolesarjenje je zagotovo med najbolj razširjenimi in popularnimi rekreativnimi športi, med mlajšo in starejšo populacijo. V zadnjih letih je z razvojem električnih koles postalo še bolj dostopno in prijazno, predvsem tistim s slabšo telesno kondicijo.

Naši učenci se s kolesarjenjem seznanijo v 5.r, ko se usposabljajo za opravljanje kolesarskega izpita in v 7.r, ko imamo športni dan. Običajno si za vožnjo izberemo neprometne barjanske poti in ceste, na katerih pa nikoli ni dolgčas, saj vedno marsikaj vidimo in doživimo. Lahko so to vzpetine in hribovje v bližnji in daljni okolici, nepokošeni travniki, živali na paši, preplašen brezglavo divjajoč zajec, ptice v letu, plapolanje pšeničnega klasja v vetru, omamni vonj cvetočega bezga ali poganjajoče mladike koruznih polj. Tudi zgodovina Barja je bogata, sploh ko se z mislimi preselimo v čas in življenje mostiščarjev in takratnih znanih ljudi: Ostrorogega Jelena, Urnega Sulca, Jezerne Rože, Brkatega Soma…in drugih junakov iz povesti Janeza Jalna – Bobri. Dejstvo, da je bila nekoč Ljubljanica del plovne povezave med Jadranskim in Črnim morjem, je upodobljeno tudi v občinskem grbu Vrhnike.

Drage bralke in bralci, takšni so športni dnevi na naši šoli…zabavni, družabni, poučni in fiziološko učinkoviti 🙂 🙂

(Skupno 129 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost