Skoči na glavno vsebino

KULTURNI DAN RASTEM S KNJIGO V 7. RAZREDU

24. 11. 2021 smo se učenci 7. a zbrali v šoli in se nato v spremstvu učiteljic odpravili proti Cankarjevi knjižnici na Vrhniki. Ko smo vstopili, nas je gospa knjižničarka lepo sprejela. Posedli smo se na klopi v obliki mesarjevih klad. S knjižničarko smo se udobno nameščeni najprej pogovarjali o projektu Rastem s knjigo, v katerega smo se vključili tudi na naši šoli. Nato je beseda tekla tudi o knjigi Jaz sem Andrej, ki smo jo nato učenci dobili v dar. Knjižničarka nas je potem peljala na ogled knjižnice. Pokazala nam je oddelek s stripi ter oddelek za odrasle in za mlade bralce. Opazili smo, da so stene knjižnice porisane z motivi iz Cankarjevega življenja. Na koncu smo šli še v računalniško učilnico, kjer nam je gospa knjižničarka predstavila spletno stran COBISS in nam povedala, kako si lahko izposodimo knjigo na daljavo ali pa jo rezerviramo. Po prihodu iz knjižnice smo se razdelili v skupine in izdelali plakate o bontonu v knjižnici, s katerimi bomo opremili našo šolsko knjižnico, napisali pa smo tudi poročilo o minulem kulturnem dnevu.

Šolski novinar Ažbe Remžgar 7. a

(Skupno 191 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost